Acard tabl. 75 mg x 60 tabl

Dodaj recenzję:
  • 88
  • Producent: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 7,86 zł

Skład:
1 tabletka dojelitowa zawiera 75 mg kwasu acetylosalicylowego.

Wskazania:
Kwas acetylosalicylowy w dawkach kardiologicznych jest stosowany w chorobie niedokrwiennej serca oraz we wszystkich sytuacjach, w których konieczne jest zapobieganie agregacji krwinek płytkowych, takich jak zapobieganie zawałowi serca u osób dużego ryzyka; niestabilna choroba wieńcowa; u osób po przebytym już zawale; stan po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej; zapobieganie zatorom naczyń mózgowych u osób z migotaniem przedsionków; u osób po przebytym udarze zatorowym mózgu; u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych.

Przeciwwskazania:
Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (kwas acetylosalicylowy), inne salicylany lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek jest także przeciwwskazany w przypadku: skazy krwotocznej, czynnej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby, ciężkiej niewydolności serca. Leku nie należy stosować u osób, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości duszność, napady astmy, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa. Nie stosować leku jednocześnie z metotreksatem (stosowanym w leczeniu niektórych nowotworów lub zapalenia stawów) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych. Nie stosować leku u dzieci w wieku do 12 lat (lub nawet do 16 lat) z infekcjami wirusowymi (np. grypa lub ospa wietrzna) z uwagi na możliwość wystąpienia zespołu Reye’a. Leku nie wolno podawać kobietom w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Dawkowanie:
Tabletka dojelitowa leku Acard ma otoczkę i nie rozpada się w żołądku, przez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka. Tabletki dojelitowe należy przyjmować po posiłku - połykać w całości.
Uwaga: w świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca tabletki dojelitowe mogą być stosowane, gdy nie jest dostępny kwas acetylosalicylowy w tabletkach nie powlekanych. W takim przypadku tabletki dojelitowe należy bardzo dokładnie rozgryźć, aby uzyskać szybkie wchłanianie.
· Zapobieganie zawałowi serca u osób dużego ryzyka: Zwykle 1 tabletka dojelitowa (75 mg) na dobę. 4/6
· Świeży zawał serca lub podejrzenie świeżego zawału serca: Jednorazowo 4 tabletki dojelitowe (300 mg). Tabletki dojelitowe należy bardzo dokładnie rozgryźć, aby uzyskać szybkie wchłanianie!
· Niestabilna choroba wieńcowa, prewencja wtórna u osób po przebytym zawale serca: Zwykle 1 tabletka dojelitowa (75 mg) na dobę.
· Stan po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej: Zwykle 1 tabletka dojelitowa (75 mg) na dobę.
· Zapobieganie zatorom naczyń mózgowych i napadom przemijającego niedokrwienia mózgu (ang. TIA – transient ischaemic attacks): Zwykle 1 tabletka dojelitowa (75 mg) na dobę.
· Po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu u pacjentów z TIA: 1 tabletka dojelitowa (75 mg) na dobę.
· U osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych: Zwykle 1 tabletka dojelitowa (75 mg) na dobę.
· Zapobieganie zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z mnogimi czynnikami ryzyka: Zalecana dawka dobowa 1 do 2 tabletek dojelitowych (75 mg do 150 mg).
· Zapobieganie zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych, np. po dużych zabiegach chirurgicznych jako uzupełnienie innych sposobów profilaktyki:1 do 2 tabletek dojelitowych (75 mg do 150 mg) na dobę.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.