Apap Extra tabl.powl.(0,5g+0,065g)* 10tabl

Dodaj recenzję:
  • 9869
  • Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 6,05 zł
Działanie:
APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera paracetamol i kofeinę. Dodatkowy składnik nasilający działanie przeciwbólowe paracetamolu. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia.

Skład:
1 tabletka powlekana zawiera: substancje czynne: paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg oraz substancje pomocnicze: poliwinylopirolidon, woda oczyszczona,skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, stearynian wapnia. W skład otoczki tabletki wchodzą: hydroksymetylopropyloceluloza, glikol polietylenowy.

Wskazaniem do stosowania leku są:
bóle o różnej etiologii, głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe.
Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie, jak gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Nie należy przyjmować leku jeśli:
Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
Występują następujące schorzenia:
wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków. Podczas leczenia zydowudyną.
Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:
Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Ciąża
Nie stosować w I trymestrze ciąży i okresie karmienia piersią. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią
Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.