Artresan Optima tabletki 90 tabletek ( KD )

  • Dodaj recenzję:
  • 28122-KD
  • Producent: USP ZDROWIE SP. Z O.O
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 24,99 zł

Produkt posiada krótką datę ważności: 31.03.2018r

 

Działanie i właściwości:
Artresan OPTIMA to rewolucyjny, optymalny dla stawów suplement diety z formułą MEDIflex, zawierający substancje wspierające odbudowę stawów oraz składniki chroniące przed negatywnymi zmianami zachodzącymi w chrząstce stawowej. Formuła MEDIflex to wysoko skuteczne wsparcie dla zdrowia stawów, ich prawidłowej elastyczności i ruchomości.
MEDIflex jest wyjątkowym połączeniem odpowiednich proporcji kolagenu typu II, chondroityny, imbiru, kurkumy i dzikiej róży, zestawionym z glukozaminą w najwyższej dostępnej na rynku dawce oraz witaminami i minerałami.

Składniki produktu odpowiednio wspierają prawidłową elastyczność, ruchomość i odbudowę stawów:
- Witamina C motywuje organizm do zwiększenia produkcji kolagenu by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie chrząstki
- Cynk i Mangan odpowiadają za utrzymanie zdrowych kości
- Odpowiednie proporcje imbiru, kurkumy oraz dzikiej róży wspierają stawy zapewniając ich wysoką elastyczność i wytrzymałość
- Glukozamina stanowi ważny element budulcowy chrząstki oraz mazi stawowej (substancji poślizgowej w stawach). Bierze udział w biosyntezie glikozaminoglikanów (kwasu hialuronowego, chondroityny i siarczanu keratanu), również wchodzących w skład chrząstki stawowej.

Chrząstka stawowa jest strukturą dynamiczną, co oznacza, że w trakcie naszego życia podlega ciągłym zmianom. Wraz z postępującym procesem starzenia się organizmu dochodzi do zachwiania równowagi pomiędzy odnową i rozpadem tkanki chrzęstnej. Wystarczy dzienna dawka Artresan OPTIMA aby:
- zapewnić ruchomość i elastyczność stawów,
- utrzymać sprawność stawów, szczególnie w godzinach porannych,
- uzupełnić kolagen w chrząstce oraz zmotywować organizm do zwiększenia jego produkcji w stawach,
- zapewnić wysoki poziom wytrzymałości stawów.

Składniki:
Siarczan glukozaminy (w przeliczeniu na wolną glukozaminę) 1500 mg (1184 mg glukozaminy)
Witamina C 12 mg
Niacyna 5,33 mg
Cynk 5 mg
Mangan 1,33 mg
Formuła MEDIflex 50 mg
Kolagen typu II
Chondroityna
Korzeń imbiruv
Kurkuma
Owoc dzikiej róży

Wskazania:
Artresan OPTIMA zalecany jest jako preparat wspomagający utrzymanie prawidłowego stanu stawów oraz prawidłowego stanu chrząstki szczególnie:
- w okresie zmian fizjologicznych związanych z wiekiem (zaleca się suplementację codziennej diety preparatem już od 45. roku życia),
- dla osób narażonych na sztywność stawów,
- przy znacznym obciążeniu stawów: sportowcy, osoby z nadwagą,
- kobietom w okresie menopauzy.

Sposób użycia i dawkowanie:
Spożywać 3 kapsułki dziennie, popijając wodą. Stosować przez 6 do 8 tygodni. Cykl przyjmowania preparatu można powtarzać co 2 miesiące. Preparat nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych. Informacja dla chorych na celiakię: nie zawiera glutenu. Nie zawiera laktozy. Może być stosowany przez chorych na cukrzycę.