Zakażenie w obrębie dolnych dróg moczowych, nazywa się bakteryjnym zapaleniem pęcherza. Kobiety są znacznie bardziej narażone na ten problem niż mężczyźni, z powodu posiadania krótszej cewki moczowej. Przyczyną choroby są pałeczki okrężnicy, czyli bakterie Escherichia coli. Warto wiedzieć, że w jelicie grubym są one bardzo pożyteczne, jednak problem pojawia się, gdy dostają się do cewki moczowej i pęcherza.
Jak działa Furagina i jak ją stosować?
Furagina to lek na zapalenie pęcherza, dostępny bez recepty. Hamuje namnażanie się bakterii E. coli. Jest stosowana zarówno w ostrych zakażeniach, jak i przewlekłych, nawracających po przeziębieniu lub stosunku seksualnym. Nasza apteka internetowa oferuje leki zawierające furaginę, jako substancję czynną.
Furagina jest pochodną nitrofuranu i skutecznie hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Najlepiej przyjmować ją podczas posiłków zawierających białko i popić dużą ilością czystej wody. Nie należy popijać tabletek sokami. Dorośli oraz dzieci w wieku powyżej piętnastu lat w pierwszej dobie powinni przyjąć cztery tabletki furaginy po 100 miligramów, w kolejnych dobach trzy tabletki po 100 miligramów. W przypadku młodszych dzieci – lek podaje się w dawce od pięciu do siedmiu miligramów na kilogram masy ciała, podzielony na dwie lub trzy dawki na dobę. Leczenie powinno trwać od około jednego do dwóch tygodni.
Objawy bakteryjnego zapalenia pęcherza
Zapalenie pęcherza najczęściej objawia się poprzez bóle brzucha i pieczenie nasilające się w trakcie oddawania moczu, w okolicy nadłonowej oraz wysoką temperaturę ciała. Typowy objaw to również uczucie częstego parcia na mocz, nawet po wyjściu z toalety. Czasami pojawia się również nietrzymanie moczu. Zmiany są zauważalne również w wyglądzie moczu, który może mieć ciemniejszą barwę lub zawierać krew.
Zapalenie pęcherza często nie powoduje żadnych odczuwalnych objawów, które mogą pojawić się po przeziębieniu lub po odbyciu stosunku płciowego. Po zauważeniu któregokolwiek z wymienionych symptomów wskazana jest wizyta u lekarza, który określi odpowiedni sposób leczenia.