Ascofer draż. x 50 draż.

Dodaj recenzję:
  • 544
  • Producent: CHEMICZNO-FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY ESPEFA
  • Dostępność: Brak Brak
  • szt.
  • 6,80 zł
Skład:
Tabletka składa się z rdzenia i otoczki. Rdzeń tabletki zawiera substancję czynną: żelaza(II)glukonian 200 mg (co odpowiada 23,2 mg żelaza) oraz substancje pomocnicze: skrobię ziemniaczaną, talk, kwas askorbowy, glikol propylenowy, kwas stearynowy.Otoczka zawiera: talk, sacharozę, żelatynę, magnezu tlenek lekki, gumę arabską, czerwień koszenilową, wosk pszczeli, parafinę stałą.

Wskazania:
- stany niedoboru żelaza związane z utratą krwi;
- zwiększenie zapotrzebowania organizmu (u dzieci w czasie intensywnego wzrostu, w czasie ciąży i karmienia piersią);
- stany związane z zaburzeniami wchłaniania lub z dietą zawierającą za mało żelaza.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku;
- chorób krwi: hemosyderozy, hemochromatozy (marskości barwnikowej cechującej się wzmożonym wchłanianiem oraz nadmiernym odkładaniem żelaza w narządach wewnętrznych),niedokrwistości hemolitycznej i aplastycznej, chorób rozrostowych;
- marskości wątroby.

Dawkowanie:
Leczniczo: Dorośli: zwykle 2 tabletki drażowane trzy razy na dobę w czasie jedzenia lub po posiłku; w znacznych niedoborach 2 tabletki drażowane 4 razy na dobę. Dzieci w wieku powyżej lat 3: leczniczo 4 do 6 mg żelaza na kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych.Zapobiegawczo: Dorośli: około 60 mg żelaza (3 tabletki drażowane) na dobę w dawkach podzielonych, Dzieci: 2 mg na kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych. Uzyskanie pełnego efektu leczniczego wymaga regularnego i długotrwałego stosowania.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.