Opis
ASPIRIN C FORTE, tabletki musujące, 0,8g + 0,48g, 10 tabletek
Aspirin C Forte - produkt leczniczy zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
Skład
Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kwas askorbowy (Acidum ascorbicum).
1 tabletka musująca zawiera 800 mg kwasu acetylosalicylowego i 480 mg kwasu askorbowego.
Substancje pomocnicze: sodu wodorowęglan modyfikowany: sodu wodorowęglan, sodu węglan; kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Lek do podawania doustnego.
Dorośli: jednorazowo 1 tabletkę musującą.
W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin.
Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.
Tabletkę musującą nalezy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.
Leku nie należy stosować dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.
Działanie
Lek Aspirin C Forte działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
Wskazania
Wskazaniami do stosowania jest objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu