Opis
Aspirin Pro, tabletki powlekane, 0,5g, 8 tabletek
ASPIRIN PRO - produkt leczniczy zawierający kwas acetylosalicylowy który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Skład
Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).
1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.
Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny; otoczka: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Tylko do podawania doustnego.
Dorośli i młodzież powyżej 16 roku życia: jednorazowo 1 tabletka. W razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. W przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu zalecana pojedyncza dawka wynosi 2 tabletki, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
Dorośli w podeszłym wieku (65 lat i starszych): jednorazowo 1 tabletka, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletki.
Młodzież w wieku 12-15 lat (u osób o masie ciała 40-50 kg): jednorazowo 1 tabletka, w razie potrzeby dawkę taką można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
Nie nalezy przyjmować tego leku dłużej niż przez 3 dni (w przypadku gorączki) lub 3-4 dni (w przypadku bólu), chyba że lekarz zaleci inaczej.
Działanie
Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu