Opis
Aspirin Ultra fast, 0,5g, 12 tabletek musujących
Aspirin Musująca to produkt leczniczy do stosowania w bólu (migrena, bóle zębów i mięśni), gorączce. Zawiera kwas acetylosalicylowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Skład
Substancją czynną jest: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).
1 tabletka musująca zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.
Substancje pomocnicze: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek do stosowania doustnego w formie rozpuszczonej.
Nie stosować leku dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
Aspirin stosować po posiłkach.
Dorośli: 1-2 tabletki musujące (500-1000 mg kwasu acetylosalicylowego). Dawkę można powtarzać co 4-8 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek musujących (4000 mg) na dobę.
Młodzież powyżej 12 lat: stosowanie leku wyłącznie na zlecenie lekarza (dawka jednorazowa - 1 tabletka musująca, co 4-8 godzin, nie więcej niż 1500 mg czyli 3 tabletki musujące w ciągu doby).
Sposób przygotowania: tabletki rozpuścić w szklance wody i wypić.
Działanie
Aspirin Musująca zawiera kwas acetylosalicylowy (ASA), który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest to pochodna kwasu salicylowego. ASA wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Dodatkowo wpływa również na zmniejszenie agregacji płytek krwi.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu