Opis
Atussan, syrop, 1,5mg/ml, 150ml (butelka)
Atussan to lek, który działa przeciwkaszlowo, ułatwiając oddychanie.
Działanie i zastosowanie:
Lek Atussan w postaci syropu zawiera jako substancję czynną cytrynian butamiratu, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela.
Wskazania do stosowania: ostry, suchy kaszel.
Skład:
Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 5 ml (1 łyżeczka miarowa) syropu zawiera:
butamiratu cytrynian - 7,5 mg
Pozostałe składniki: sodu benzoesan, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol, sacharyna sodowa, aromat pomarańczowy płynny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.
Sposób użycia i dawkowanie:
Dzieci w wieku:
3-6 lat - 5 ml syropu 3 razy dziennie,
6-12 lat - 10 ml syropu 3 razy dziennie,
Powyżej 12 lat - 15 ml syropu 3 razy dziennie,
Dorośli: 15 ml syropu 4 razy dziennie.