Bioaron Witamina D kaps.twistoff 30kaps.

Dodaj recenzję:
  • 29540
  • Producent: PHYTOPHARM KLĘKA S.A.
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 7,35 zł
Wskazania:
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w niedoborach witaminy D dla niemowląt, dzieci i dorosłych oraz w krzywicy u niemowląt i dzieci.

Skład:
Zawartość kapsułki: olej słonecznikowy, witamina D3 (cholekalcyferol) 10 mcg (400 j.m.)
Otoczka kapsułki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgotność – glicerol.

Działanie:
Witamina D zapewnia:
- prawidłowy wzrost i rozwój kości u dzieci,
- prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego,
- prawidłowe funkcjonowanie mięśni,
- utrzymanie zdrowych zębów i kości.

Ilość witaminy D w mleku matki, które jest najlepszym pokarmem dla niemowląt, jest niewystarczająca, dlatego należy zapewnić dodatkowe dawki tej witaminy.

Od października do marca nie ma optymalnych warunków słonecznych do powstania wystarczającej ilości witaminy D. Najlepszy czas do syntezy skórnej panuje od kwietnia do września, jednak stosowanie ochronnych filtrów przeciwsłonecznych i spędzanie wielu godzin dziennie w pomieszczeniach powoduje, iż synteza skóry witaminy D jest niewystarczająca. Dlatego zaleca się dodatkowe dawki witaminy D przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich. Zespół Ekspertów rekomenduje regularne przyjmowanie dodatkowych dawek witaminy D począwszy od pierwszych dni życia, aż do późnej starości.

Dawkowanie:
Zawartość jednej kapsułki dziennie dla niemowląt, 1 -2 kapsułek dla dzieci powyżej pierwszego roku życia i dorosłych wg wskazań lekarza.