Biofer tabl. 40 tabl.

Dodaj recenzję:
  • 11931
  • Producent: CEDERROTH POLSKA S.A.
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 12,84 zł
Biofer to suplement diety marki Pharbio, przeznaczony dla osób z niedoborem żelaza w diecie. Produkt zawiera unikatową kompozycję dwóch rodzajów żelaza: żelazo HEMOWE związanego w cząsteczce hemoglobiny oraz NIEHEMOWE w postaci fumaranu żelaza. Dzięki temu jest dobrze przyswajalny i dobrze tolerowany. Badania kliniczne potwierdzają, że Biofer jest lepiej absorbowany niż preparaty ze związkami żelaza nieorganicznego, a jednocześnie charakteryzuje się bardzo dobrą tolerancją.

Biofer jest szczególnie polecany:
- Kobietom w celu utrzymania prawidłowej produkcji czerwonych krwinek oraz hemoglobiny
- Krwiodawcom w celu uzupełnienia poziomu żelaza we krwi
- Osobom starszym

Biofer jest również polecany tym, którzy nieprawidłowo się odżywiają (stosują źle zbilansowane diety odchudzające, ubogie w naturalne żelazo, lub spożywają żywność wysoko przetworzoną typu „fast food”). Zapotrzebowanie na żelazo dotyczy również kobiet, u których występują obfite miesiączki, nastolatków będących w okresie wzrostu, osób o zwiększonej aktywności fizycznej i umysłowej.

Skład:
1 tabletka zawiera 9 mg żelaza.
Wartość odżywcza 1 tabletki: proteiny 0,3g, węglowodany 0,07 g, tłuszcz 0,004 g; wartość energetyczna: 6,7 kJ (1,6 kcal).

Opis działania składników preparatu:
Żelazo – uczestniczy w produkcji czerwonych krwinek oraz w transporcie tlenu w organizmie. Pomaga również w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Dawkowanie:
Kobiety w ciąży 2-3 tabletki dziennie. Pozostali 1-2 tabletki dziennie.

Zalecana dzienna porcja może być przyjęta jednorazowo (najlepiej rano przed lub po posiłku) lub podzielona.