CetAlergin Ten tabl.powl. 0,01g 10tabl.

Dodaj recenzję:
  • 1288
  • Producent: PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 6,01 zł
Data ważności: 28.02.2018r


Cetyryzyna jest lekiem przeciwuczuleniowym, który blokuje receptor histaminowy H1.Cetyryzyna hamuje zarówno wczesną, jak i późną fazę reakcji alergicznej.

Skład:
1 tabletka powlekana zawiera: 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny

Działanie:
Leczenie i profilaktyka alergicznego całorocznego i sezonowego zapalenia błony śluzowej nosa. Leczenie i profilaktyka alergicznego zapalenia spojówek. Leczenie przewlekłej idiopatycznej (samoistnej) pokrzywki.

Dawkowanie:
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5mg (1/2 tabletki) dwa razy na dobę
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę
Pacjenci w podeszłym wieku: Brak danych wskazujących na konieczność zmniejszenia dawki leku u osób w podeszłym wieku, jeśli czynność nerek jest u nich prawidłowa

Działania uboczne:
Działania niepożądane związane z przyjmowaniem cetyryzyny pojawiają się bardzo rzadko i zazwyczaj są łagodne. Należą do nich, senność, zawroty i bóle głowy, uczucie nadmiernego zmęczenia, suchości błon śluzowych jamy ustnej.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.