Opis
Coldrex MaxGrip Lemon, 10 saszetek
COLDREX MAXGRIP lemon łączy właściwości paracetamolu, fenylefryny i witaminy C. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz udrażnia nos i zatoki. Ponadto wzmacnia odporność organizmu.
Skład:
1 saszetka zawiera 5g preparatu o składzie: Paracetamol 750 mg Chlorowodorek fenylefryny 10 mg Kwas askorbinowy 70 mg Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sodu sacharynę, bezwodną krzemionke koloidalną, aromat cytrynowy, kurkuminę.
Działanie:
Preparat charakteryzuje się złożonym składem. Zawiera paracetamol w maksymalnej dawce, który łagodzi ból i obniża gorączkę. Ponadto w jego skład wchodzi fenylefryna odpowiadająca za obkurczenie naczyń krwionośnych śluzówki nosa i tym samym zmniejszenie przekrwienia. Udrażnia nos oraz zatoki, ułatwiając oddychanie. Witamina C natomiast skutecznie wzmacnia organizm i jego odporność. Działa antyoksydacyjnie oraz łagodzi zmęczenie. Charakteryzuje się cytrynom smakiem.
Przeciwwskazania:
nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
ciężka niewydolność wątroby i nerek;
nadczynność tarczycy;
cukrzyca;
stosowanie beta adrenolityków, trójpierścieniowych preparatów przeciwdepresyjnych
podwyższone ciśnienie śródgałkowe;
przerost prostaty;
nadciśnienie tętnicze krwi;
występowanie tętniaków
choroby serca;
deficyt dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
alkoholizm
stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia
Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w ramach doraźnego, symptomatycznego leczenia przeziębienia albo stanów grypowych, którym towarzyszy ból głowy lub gardła, zapalenie zatok, nieżyt nosa, gorączka.
Dawkowanie:
Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia stosować 1 saszetkę co 4-6h. Nie przyjmować więcej niż 4 saszetki/24h. Stosować po rozpuszczeniu w wodzie. Maksymalny czas stosowania bez konsultacji lekarskiej wynosi tydzień.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.