Opis
Efferalgan, 300 mg, czopki, 10 szt.
Efferalgan to produkt leczniczy w postaci czopków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Gorączka,leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.
Podawany doodbytniczo.
Skład:
Paracetamol 300 mg.
Dawkowanie:
U dzieci należy przestrzegać dawkowania w odniesieniu do masy ciała:
dla dzieci o masie ciała od 15 do 24 kg (wiek okolo 4-9 lat) właściwa dawka to 1 czopek, w razie koniecznośći co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę.
Zalecana dawka dobowa to 60mg/kg masy ciała - nalezy ją podać w 4 dawkach podzielonych po 15mg/kg mc. co 6 godzin.
Dorośli i dzieci powyżej 50kg:
całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4g na dobę.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.