Opis
Lek Efferalgan o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Nie ma działania przeciwzapalnego. Witamina C jest niezbędna w procesach oksydoredukujących, zachodzących w komórkach organizmu, w procesach odpornościowych i detoksydacyjnych. Dodatek w preparacie witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych.
Skład:
Substancja czynna: paracetamol 500mg,
substancje pomocnicze: sodu benzoesan, sodu węglan bezwodny, kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, sodu węglowodan, sodu sacharynian, sodu dokuzynian, powidon.
Dawkowanie:
Doustnie.
Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia: 1-2 tabletki jednorazowo lub 2-3 razy dziennie.
Dzieci od 2-7 roku życia: 1/2 tabletki w razie konieczności co 6 godzin.
Dzieci od 6 do 10 roku życia: 1/2 tabletki w razie konieczności co 4 godzin.
Dzieci w wieku od 8 do 13 roku życia: 1 tabletka w razie konieczności co 6 godzin.
Dzieci od 12 do 15 roku życia: 1 tabletka w razie konieczności co 4 godzin.
Przeciwwskazania:
Nie stosować leku w przypadku:
Uczulenia na paracetamol lub inne składniki preparatu, ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, choroby alkoholowej. U dzieci o masie ciała poniżej 27kg kobiet w pierwszym trymestrze ciąży.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.