Opis
Efferalgan Vitamin C, 330 mg + 200 mg, tabletki musujące, 20 szt.
Efferalgan Vitamin C jest produktem leczniczym w postaci tabletek musujących stosowanym w bólu i gorączce.
Skład:
1 tabl. musująca zawiera 330 mg paracetamolu i 200 mg kwasu askorbowego.
Wskazania:
Stany gorączkowe, grypa, przeziębienie. Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, mięśniowe), nerwobóle. W dawkach terapeutycznych lek można podawać podczas karmienia piersią i w ciąży (patrz przeciwwskazania).
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na lek (rzadko spotykana), wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Należy zachować ostrożność u pacjentów z astmą oskrzelową z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy oraz w przypadku stosowania powtarzanych dawek u pacjentów z ciężkim upośledzeniem czynności wątroby. Nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 m.ż.
Dawkowanie:
Dorośli i młodzież powyżej 15 r.ż.: 1-2 tabl. 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody. Dzieci: od 7 do 13 r.ż. 0,5-1 tabl. 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody, od 13 do 15 r.ż. 1-1,5 tabl. 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody. Przeciętne dawkowanie wynosi 20-30 mg/kg m.c./na dobę. Pomiędzy dawkami powinien być zachowany odstęp co najmniej 4 h. W przypadku niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min) odstępy pomiędzy dawkami powinny wynosić co najmniej 8 h.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.