Opis
Fervex D, granulat do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek
Działanie:
Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu.
Skład:
Paracetamol 500 mg, kwas askorbowy 200 mg, maleinian feniraminy 25 mg. Substancje pomocnicze: mannitol, bezwodny kwas cytrynowy, poliwidon, magnezu cytrynian bezwodny, aspartam, naturalny aromat antylski
Wskazania:
Przeziębienie, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, alergiczny nieżyt nosa oraz objawy grypopodobne u dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia.
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.
W przypadku upośledzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody. Nie stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.
Uwagi:
Może być stosowany przez chorych na cukrzycę.
Ciąża i karmienie piersią:
nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.