Opis
Preparat stosowany doraźnie w leczeniu objawowym chorób górnych dróg oddechowych. Zawiera witaminę C.
Skład:
(1 saszetka):
Paracetamol 280mg, kwas askorbowy 100 mg, maleinian feniraminy 10 mg.
substancje pomocnicze: sacharoza, bezwodny kwas cytrynowy, sól sodowa fosforanu ryboflawiny, aspartam, aromat bananowo-karmelowy
Działanie:
Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbinowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.
Wskazania:
Preparat stosowany w doraźnym leczeniu objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dzieci powyżej 6 lat.
Dawkowanie:
Dzieci o masie ciała mniejszej niż 37kg: całkowita doustna dawka paracetamolu nie może być większa niz 80mg/kg mc./dobę
Dzieci o masie ciała od 38 do 50 kg: całkowita doustna dawka paracetamolu nie może być większa niz 3g/dobę
Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: całkowita doustna dawka paracetamolu nie może być większa niz 4g/dobę
Przeciwwskazania:
Nie stosować:
u dzieci poniżej 6 lat
u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
w połączeniu z alkoholem
w połączeniu z innymi lekami o działaniu uspokajającym
gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu,
u chorych na jaskrę,
u chorych na fenyloketonurię
Działania niepożądane:
Działania neurowegetatywne: Uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowej fazie leczenia, objawy antycholinergiczne, takie jak suchość błon śluzowych, zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu, nadciśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, częściej u osób w wieku podeszłym; zaburzenia koordynacji rucheowej, drżenia, omamy,
Reakcje nadwrażliwości: rumień, świąd, wyprysk, plamica, pokrzywka, obrzęk, wstrząs anafilaktyczny,
Objawy ze strony układu krwiotwórczego: leukocytopenia, neutropenia, małopłytkowość, niedokrwistość hemolityczna
Uwagi:
Ciąża i karmienie piersią: nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu