Opis
Skład:
1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg; substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, acesulfarm potasowy (E950), aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104)
Działanie:
Preparat charakteryzuje się złożonym składem. Zawarty w nim paracetamol wykazuje właściwości przeciwbólowe i dlatego efektywnie łagodzi ból głowy, gardła, mięśniowe i kostno-stawowe. Ponadto obniża podwyższoną temperaturę ciała. Chlorowodorek fenylefryny odpowiada za udrożnienie nosa i ułatwienie oddychanie. Zmniejsza objawy kataru. Witamina C pobudza naturalne mechanizmy obronne organizmu, wspomagając jego walkę z infekcją.
Przeciwwskazania:
•uczulenie na składniki preparatu
•ciąża i okres karmienia piersią
•podawanie dzieciom poniżej 12 roku życia
•niestabilna choroba wieńcowa
•zaburzenia rytmu serca
•nadciśnienie tętnicze
•wrodzony deficyt dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej
•zaburzenia wydolności nerek albo wątroby
•wirusowe zapalenie wątroby
•alkoholizm
•fenyloketonuria
•jaskra z wąskim kątem przesączania
•nadczynność tarczycy
•równoczesne przyjmowanie leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 14 dni od zaprzestania stosowania tych leków
•stosowanie z trójpierścieniowymi preparatami przeciwdepresyjnymi
•równoczesne przyjmowanie zydowudyny
Wskazania:
Stosować u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia w przypadku występowania objawów grypy lub przeziębienia.
Dawkowanie:
Stosować doustnie. Zaleca się przyjmowanie dawki wynoszącej 1 saszetkę co 4-6h, jednak nie więcej niż 4 saszetki/24h. Przyjmować po rozpuszczeniu w 250 ml ciepłej wody.