Opis
Ibum Forte, smak truskawkowy, zawiesina doustna, 0,2 g/5ml, 100g
Ibum forte zawiesina doustna o smaku truskawkowym dla dzieci już od 3 miesiąca życia to lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy i przeciwzapalny.
Skład: 5 ml zawiesiny zawiera: Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg
Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),
bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych,
bóle na skutek ząbkowania,
bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),
bóle na skutek urazów tkanek miękkich,
bóle pooperacyjne,
bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Dawkowanie: Uwarunkowane wagą pacjenta:
Wiek dziecka (masa ciała dziecka)
3-6 miesięcy (5 - 7,6 kg) 1,25 ml (50 mg)
6-12 miesięcy (7,7 -9 kg) 1,25 ml (50 mg)
1-3 lat (10 -15 kg) 2,5 (100 mg)
4-6 lat (16 - 20 kg) 3,75 ml (150 mg)
7-9 lat (21-29 kg) 5 ml (200mg)
10-12 lat ( 30 - 40 kg) 7,5 ml (300 mg)
powyżej 40 kg 7,5 -10 ml (300 -400 mg).
Lek należy podawać w odstępach co najmniej sześciogodzinnych. U niemowląt poniżej 6. miesiąca życia lek można podawać tylko po konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.
Przeciwwskazania i działania niepożądane: Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub nawracająca w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca, nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2, III trymestr ciąży, naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie, zaburzenia krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienia), skaza krwotoczna, zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu, takie jak małopłytkowość.