Opis
Ibum, smak malinowy, zawiesina doustna, 0,1 g/5ml, 130g
Lek IBUM zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), posiadających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Działanie:
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml zawiesiny zawiera 100 mg ibuprofenu.
Wskazania do stosowania:
stany gorączkowe różnego pochodzenia między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w
przebiegu odczynu poszczepiennego,
bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),
bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,
bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),
bóle na skutek urazów tkanek miękkich,
bóle pooperacyjne,
bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Dawkowanie:
niemowlęta 6-12 m.ż. (7-9 kg) 2,5 ml 3 razy dziennie (150 mg/dobę)
dzieci od 2-4 r.ż. (10-15 kg) 2,5 ml 3-4 razy dziennie (150-200 mg/dobę)
dzieci 5-6 r.ż. (16-18 kg) 5 ml 3 razy dziennie (300 mg/dobę)
dzieci 7-10 r.ż. (19-28 kg) 5 ml 4 razy dziennie (400 mg/dobę)
dzieci 11-13 r.ż. (29-40 kg) 10 ml 3 razy dziennie (600 mg/dobę)
dzieci o m.c.powyżej 40 kg 10 ml 4 razy dziennie (800 mg/dobę).
Kiedy nie stosować leku:
jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub
którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
u pacjentów z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją
(przedziurawieniem) lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ,
u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi
niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy
alergii w postaci kataru, pokrzywki, duszności lub astmy oskrzelowej,
w przypadku przyjmowania innych leków z grupy NLPZ (w tym inhibitorów COX-2 takich jak
celekoksyb lub etorikoksyb),
jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca,
jeśli występuje krwawienie w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub inne krwawienie,
jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna (skłonność do krwawień) lub
zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu.
Jeśli osoby dorosłe stosują ten lek, nie należy przyjmować go w ostatnich 3 miesiącach ciąży.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.