Magnez Plus B6 * 50 kaps.

  • Dodaj recenzję:
  • 25744
  • Producent: INV POLAND SP. Z O.O.SP.KOMANDYTOWA
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 7,99 zł

Składniki:
Magnez (Dwuwodny mleczan magnezu), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), witamina B6(chlorowodorek pirydoksyny). Składniki pustej kapsułki: żelatyna, ditlenek tytanu.

1 Kapsułka 704 mg zawiera:
- Dwuwodnego mleczanu magnezu 589 mg,
- Witaminy B6 1,4 mg.

Opis preparatu - właściwości:
Magnez PLUS B6 jest suplementem diety, który ma na celu uzupełnienie codziennej diety w magnez, który jest jednym z najważniejszych mikroelementów decydujących o zachowaniu zdrowia. Warunkuje właściwą pracę układu nerwowego i mięśnia sercowego. Poprawia aktywność umysłową wspomagając procesy zachodzące w układzie nerwowym. Wspomaga prawidłowy przebieg funkcji psychicznych. Utrzymuje prawidłową czynność mięśni szkieletowych. Zawarta w preparacie witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, zwiększając tym samym jego biodostępność dla organizmu. Witamina ta jest również odpowiedzialna za prawidłowy przebieg wielu procesów fizjologicznych, między innymi metabolizmu węglowodanów i tłuszczów.
Szczególnie polecany jest w okresie intensywnego wysiłku fizycznego i umysłowego oraz przy pojawieniu się skurczów mięśniowych.

Zalecana dzienna porcja do spożycia (1 kapsułka 704 mg) zawiera:
- Dwuwodnego mleczanu magnezu 589 mg w tym 60,1 mg magnezu co stanowi 16% zalecanego dziennego spożycia,
- Witaminy B6 1,4 mg co stanowi 100% zalecanego dziennego spożycia.

Sposób użycia:
Zalecana dzienna porcja do spożycia 1 kapsułka. Spożywać raz dziennie 1 kapsułkę w trakcie posiłku, popijając wodą.

Ostrzeżenie i przechowywanie:
Preparat jest przeznaczony dla osób powyżej 12- go roku życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i zacienionym miejscu. Nie stosować preparatu w przypadku uczulenia na którykolwiek z jego składników.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.