Asparginian Magnokal tabl * 50 tabl.

Dodaj recenzję:
  • 3746
  • Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 8,03 zł
Wskazania:
Leczenie wspomagające chorób układu krążenia i serca. Niemiarowość, nadpobudliwość serca (zwłaszcza związana z niedoborem magnezu i potasu oraz w rekonwalescencji po zawale). Profilaktycznie i leczniczo w stanach niedoboru potasu i magnezu. W okresie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych oraz przebytych chorobach zakaźnych. Zatrucie glikozydami nasercowymi, uzupełniająco w czasie stosowania leków moczopędnych.

Skład:
1 tabl. zawiera: 0,25 g wodoroasparaginianu magnezu, 0,25 g wodoroasparaginianu potasu oraz substancje pomocnicze.

Dawkowanie:
Doustnie, po posiłkach, zwykle 2–6 tabl./d w 2 daw. podz.

Przeciwwskazanie:
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność nerek, zakażenia dróg moczowych, bradykardia lub zaburzenia przewodnictwa w sercu (blok przedsionkowo -komorowy), hiperkaliemia, hipermagnezemia, myasthenia gravis, znaczne niedociśnienie tętnicze.

Działania niepożądane:
Mogą wystąpić: zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo- komorowego (zwłaszcza przy stosowaniu dużych dawek), nudności i biegunka, zaczerwienienie skóry, bezsenność, osłabienie mięśniowe.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.