Opis
Nurofen Ultra Forte zawiera ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Kapsułki Nurofen Ultra Forte łatwo rozpadają się w żołądku i lek szybciej wchłania się do krwi.
Skład:
Substancja czynna: ibuprofenum 400 mg.
Substancje pomocnicze: Czerwień koszenilową (E124), potasu wodorotlenek, sorbitol, żelatyna, sorbitol ciekły, woda oczyszczona, lecytyna, poliwinylu octanoftalan, makrogol 400, amonowy wodorotlenek.
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Dawka początkowa 1 kapsułka następnie w razie potrzeby 1 kapsułka co 4 godziny.
Nie stosować więcej niż 3 kapsułki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Kapsułki należy popić wodą i połknąć w całości.
Kapsułek nie należy żuć ani ssać.
Przeciwwskazania:
Leku Nurofen nie należy stosować u pacjentów: Z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancją pomocniczą leku oraz na inne NLPZ. U których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej. Z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, ównież tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ. Z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężą niewydolnością serca.
Przyjmujących jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX- 2,
W III trymestrze ciąży.
Ze skazą krwotoczną.
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu