Otoargent krop.do uszu 15 ml

  • Dodaj recenzję:
  • 26310
  • Producent: SOLINEA SP.Z O.O.,SP.KOM.
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 16,08 zł
Wskazania:
Preparat wspomagający leczenie stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje bakteryjne i grzybicze.

Sposób użycia:
Przed użyciem należy buteleczkę ogrzać w dłoni. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, wkroplić do uch 5 kropli, odczekać kilka minut, można zatkać uch wacikiem. Krople należy wkraplać w pozycji leżącej, uchem zwróconym ku górze, i pozostać w tej pozycji kilka minut po zakropleniu. Zabieg należy powtarzać 3 razy dziennie. Nie krócej jednak niż 2 – 3 dni po ustąpieniu objawów zapalenia.

Mechanizm działania:
Skuteczność kropli Otoargent jest efektem skojarzenia dwóch aktywnych nanokoloidów srebra i miedzi.
Jony srebra dezaktywują enzym, którego jednokomórkowe organizmy używają w metabolizmie tlenowym. Na skutek tego chorobotwórcze mikroorganizmy obumierają w ciągu kilku minut. Tak gwałtowny rozpad drobnoustrojów uniemożliwia powstanie odporności na jony srebra. W badaniach naukowych nie zanotowano rozwoju szczepów bakterii odpornych na działanie srebra. Właściwości przeciwgrzybicze nanokoloidu miedzi polega na wyjątkowo silnym działaniu utleniającym. Po odparowaniu wody, nanocząsteczki miedzi osadzają się na powierzchni skóry, tworząc trwałą warstwę ochronną.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować preparatu w przypadku perforacji błony bębenkowej i uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u osób ze stwierdzoną alergią na nikiel, miedz, srebro metaliczne. Ze względu na potencjalne drażniące działanie glikolu, nie stosować u dzieci młodszych niż 12 miesięcy, chyba, że lekarz postanowi inaczej.

Skład:
Woda oczyszczona, gliceryna, glikol propylenowy, nanokoloid Ag, nanokoloid Cu.