Opis
Lek Panadol Femina o działaniu przeciwbólowym i rozkurczowym w bolesnym miesiączkowaniu.
Skład
Substancjami czynnymi leku są paracetamol i hioscyny butylobromek.
1 tabletka zawiera: substancję czynną: paracetamol 500 mg, hioscyny butylobromek 10 mg,
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K30, sorbitol, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa, hypromeloza, makrogol 6000.
Lek zawiera sorbitol.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek, jeżeli jest to wskazane, maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.
Działanie
Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki.
Butylobromek hioscyny znosi stany skurczowe w obrębie przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.
Wskazania
Preparat stosowany w celu zapobiegania i leczenia dolegliwości związanych z:
bolesnym miesiączkowaniem,
kolką nerkową lub wątrobową,
zespołem drażliwego jelita.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.