Prazolacid tabl.dojelit. 0,02 g 14 tabl.

  • Dodaj recenzję:
  • 28805-KD
  • Producent: PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 16,31 zł

Produkt posiada krótką datę ważności: 30.04.2018rSkład:
Substancją czynną leku jest pantoprazol. Każda tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu oraz substancje pomocnicze.

Działanie:
Prazolacid należy do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej. Substancją czynną leku jest pantoprazol, który blokuje ,,pompę'' wytwarzającą kwas żołądkowy. W ten sposób lek zmniejsza ilość kwasu w żołądku.

Wskazania:
Prazolacid stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Refluks polega na cofaniu się kwasu żołądkowego do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywołać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Prazolacid może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową już po pierwszym dniu stosowania, nie jest jednak lekiem przeznaczonym do natychmiastowego usuwania objawów. W celu uzyskania pełnego ustąpienia objawów, konieczne może być przyjmowanie tabletek przez 2 do 3 kolejnych dni.

Kiedy nie stosować leku:
- Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na pantoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
- Jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir (w leczeniu zakażenia wirusem HIV)
- Jeśli pacjent stosuje inne leki zmniejszające ilość kwasu produkowanego w żołądku, takie jak inne inhibitory pompy protonowej lub antagoniści H2.
- Jeśli pacjent nie ukończył 18 lat.
- W przypadku ciąży lub karmieniu piersią.

Dawkowanie:
Przyjmować 1 tabletkę (20 mg) leku Prazolacid na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki Tabletki przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletki należy połykać w całości, obficie popijając wodą. Tabletek nie należy żuć, rozgryzać ani dzielić.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.